هر آنچه باید در مورد تعویض روغن فیلتر خودرو باید بدانید

یکی از مهم‌ترین رسیدگی‌هایی که باید در قبال هر خودرو صورت بگیرد، تعویض روغن فیلتر خودرو است. بدون اغراق ماشین مانند فرزند ما است و به رسیدگی‌های گوناگونی نیاز دارد. اگر به‌موقع و در زمان مناسب به خودرو رسیدگی نکنید، خودروتان با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. افزون‌بر افزایش هزینه‌ها، طول عمر مفید خودرو نیز کاهش می‌یابد. در ادامه بیشتر به تعویض روغن فیلتر تیبا – پژو ۲۰۶- کوئیک می‌پردازیم پس همراه ما باشید.

نکات مهم درمورد تعویض روغن خودرو

شما برای اینکه بتوانید از بهترین روغن فیلتر پژو ۲۰۶ -کوئیک و تیبا استفاده کنید و همچنین از به وجود آمدن ضررهای مالی نیز جلوگیری نمایید باید نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

تعویض روغن فیلتر خودرو پیش از کاهش کیفیت

اگر می‌خواهید روغن فیلتر کوئیک – تیبا و پژو ۲۰۶ را تعویض کنید، بایستی تمامی جوانب را در نظر بگیرید. در چنین حالتی نباید صرفا حواس شما به عدد کیلومتر باشد؛ زیرا عواملی مانند شرایط آب و هوا، چگونگی رانندگی، ترافیک و… می‌تواند روی زمان دقیق تعویض روغن فیلتر خودرو موثر باشد. به همین علت توصیه می‌شود با رعایت اصول و توجه به شرایط گوناگون برای تعویض روغن فیلتر خودروی خود اقدام کنید.

تعویض روغن فیلتر خودرو

برای تست اوضاع روغن فیلتر موتور از گیج استفاده کنید.

بررسی کیفیت روغن فیلتر خودرو

مطلوب است همواره توسط گیج، غلظت و کیفیت روغن فیلتر تیبا -پژو ۲۰۶ و کوئیک را بررسی کنید، ضمنا این روش به مهارت زیادی نیز نیاز دارد.

برابر بودن کیفیت روغن و موتور

زمان تعویض روغن فیلتر باید یکسان بودن سطح کیفیت روغن و موتور را مورد توجه قرار دهید. در حالی که اگر کیفیت روغن کمتر از موتور باشد، مشکلات زیادی در پی خواهد داشت که چیزی جز ضرر مالی نصیب شما نخواهد شد.

توجه به میزان سطح کارایی روغن فیلتر

علاوه‌بر این شما باید هنگام تعویض روغن فیلتر میزان سطح کارایی روغن را نیز مورد توجه قرار دهید و به هیچ عنوان نباید برای یک خودروی با تکنولوژی بالا یک روغن موتور با سطح کارایی پایین خریداری کنید. استفاده از یک نوع روغن فیلتر خودرو با توجه به اینکه هر یک از روغن‌های موجود در بازار مواد افزودنی خاص خود را دارند، به همین دلیل توصیه می‌شود از ترکیب و مخلوط کردن دو نوع روغن فیلتر خودرو خودداری کنید؛ زیرا این عمل باعث می‌شود تا خودروی شما با مشکلات جدی و غیر قابل پیش بینی روبه‌رو شود.

استفاده از فیلتر روغن

شما برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار بایستی در زمان تعویض روغن از فیلتر استفاده کنید.

تخلیه از طریق کارتر

تخلیه روغن خودرو مطلوب است که از طریق کارتر صورت بگیرد و توصیه می‌شود که با کمک دستگاه‌های مکش و از طرف بالا نسبت به تخلیه روغن اقدام نکنید؛ چرا که به اندازه روش کارتر کارایی ندارد.

چک کردن چراغ روغن فیلتر خودرو

روشن و فعال شدن چراغ روغن یکی از نکات مهم بوده که نشان‌گر زمان تعویض روغن فیلتر ماشین است. روشن شدن این چراغ به معنای کاهش مقدار روغن در موتور خودرو است و در چنین حالتی شما باید نسبت به پر کردن روغن اقدام کنید.

تعویض روغن فیلتر در صورت‌عدم استفاده از خودرو

حتی در مواقعی که از خودروی خود استفاده نمی‌کنید، باید نسبت به تعویض روغن فیلتر پژو ۲۰۶ – تیبا و کوئیک اقدام نمایید. در حالت کلی شما باید حداقل در سال یک‌بار روغن فیلتر خودرو را عوض کنید.

 

از کجا بفهمیم زمان تعویض روغن فیلتر ماشین است؟

براساس گفته کارشناسان خودرو، مطلوب است پس از ۵۰۰۰ کیلومتر یا پس از هر ۳ ماه، برای تعویض روغن فیلتر خودرو اقدام شود. در ضمن زمان دقیق به عواملی مانند چگونگی رانندگی، نوع خودرو و کیفیت روغن بستگی دارد. جدا از موارد بالا، در حالتی که با موارد زیر مواجه شدید، مطلوب است سریعا به بررسی و تعویض روغن خودروی خود اقدام کنید:

 • صدای تیک تاک هنگام استارت زدن
 • کاهش شتاب ماشین
 • شنیده شدن صدای ضربات پی در پی از موتور خودرو
 • روشن و فعال شدن چراغ روغن خودرو
 • اگر به‌طور روزانه از خودروی خود استفاده می‌کنید، حتماً باید موارد به بالا توجه داشته باشید تا دچار مشکل نشوید؛ زیرا عوارض کاهش روغن موتور خیلی زیاد است.
 • بالا رفتن دور موتور خودرو در حالت درجا و ایستا

تعوض زودتر از موعد روغن فیلتر خودرو

در کنار همه نکات مهمی که در مورد تعویض روغن فیلتر خودرو اشاره کردیم، یک نکته باقی مانده است که می‌تواند باعث تعویض روغن خودرو زودتر از موعد طبیعی شود. اگر در وضعیت‌هایی که در ادامه خواهیم گفت زیاد رانندگی می‌کنید، باید خودتان را برای تعویض روغن فیلتر خودرو زودتر از موعد اقدام کنید:

 • رانندگی کردن در گرد و خاک
 • رانندگی در شرایط جوی سخت، مانند سرما و برف
 • رانندگی با سرعت غیرمجاز
 • رانندگی در بخش‌های کوهستانی و با رطوبت بالا
 • رانندگی همراه با بکسل کردن

نکات مهم هنگام خرید روغن فیلتر خودرو

پیش از تعویض روغن فیلتر تیبا -کوئیک و پژو ۲۰۶ باید با نکاتی را که به ما کمک می‌کنند بهترین و باکیفیت‌ترین روغن فیلتر را خریداری کنیم، آشنا شویم. برخی از این نکات به شرح زیر هستند:

 • ویسکوزیته (غلظت) یا گران‌روی روغن فیلتر خودرو بسیار مهم است.
 • درجه استاندارد کیفی روغن فیلتر خودرو
 • شاخص API روغن
 • نوع روغن پایه (سینتتیک، معدنی و نیمه سنتتیک) استفاده شده در روغن فیلتر موتور
 • غلظت (SEA) روغن فیلتر تیبا -کوئیک و پژو ۲۰۶

خرید روغن فیلتر خودرو

سایت البرز فیلتر یک فروشگاه اینترنتی معتبر و باسابقه است که روغن فیلتر را در تمامی برندها و انواع مختلف عرضه می‌کند. روغن‌های فیلتر این فروشگاه اینترنتی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در تولید آن‌ها از مواد مرغوب استفاده شده است. البرز فیلتر به دلیل حذف و از بین بردن واسطه‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید این محصول را با کیفیت بالا و در عین حال با قیمت منصفانه و مقرون به‌صرفه خریداری کنید.

همچنین شما می‌توانید از طریق این فروشگاه اینترنتی روغن فیلتر پژو ۲۰۶ -تیبا و کوئیک را خریداری کنید. برای سفارش این محصول تنها باید از طریق سایت، نوع مورد نظر خود را پس از مقایسه قیمت و کیفیت با سایر برندها، انتخاب کرده و آن را به سبد خرید خود اضافه کنید تا در مدت زمان کوتاهی به دست شما برسد.

سخن پایانی

یکی از مهم‌ترین رسیدگی‌هایی که باید در برای هر خودرو انجام شود، تعویض روغن فیلتر خودرو است. شما برای اینکه بتوانید از بهترین روغن فیلتر پژو ۲۰۶ -کوئیک و تیبا استفاده کنید و همچنین از به وجود آمدن ضررهای مالی نیز جلوگیری نمایید، باید به نکاتی مانند توجه به میزان سطح کارایی روغن فیلتر، برابر بودن کیفیت روغن و موتور، بررسی کیفیت روغن فیلتر خودرو، تعویض روغن فیلتر خودرو، تعویض روغن خودرو پیش از کاهش کیفیت و… توجه کنید.

سایت البرز فیلتر یک فروشگاه اینترنتی معتبر و باسابقه است که روغن فیلتر را در تمامی برندها و انواع مختلف عرضه می‌کند. شما می‌توانید از طریق این فروشگاه اینترنتی روغن فیلتر تیبا – پژو ۲۰۶ و کوئیک را خریداری کنید.

 

admin
ارسال دیدگاه